Kalkulator kalorii

Prosty sposób na obliczenie dobowego zapotrzebowania kalorycznego, włącznie z energią wydatkowaną na treningi o różnej intensywności i długości. Dzięki niemu możemy obliczyć zapotrzebowanie na każdy dzień z osobna jeżeli różnią się one od siebie ilością wysiłku fizycznego lub rodzajem aktywności.

Miejmy na uwadze, że kalkulator – nawet najbardziej dokładny – nigdy nie będzie taki w 100% i służy do ustalenia kalorycznego punktu startowego. Przez pierwsze dwa-trzy tygodnie diety powinniśmy ważyć się codziennie i wagę tą zapisywać, aby móc obserwować jak nasze ciało reaguje na wyliczoną ilość kalorii i dostosować tą ilość w razie zbyt wolnych bądź zbyt szybkich postępów.

Tempo utraty wagi jakie jest generalnie zalecane to około 1% masy ciała na tydzień w przypadku osób o średnim poziomie tkanki tłuszczowej i 0.5% w przypadku osób o niskim poziomie tkanki tłuszczowej (głównie sportowcy, zawodnicy sportów sylwetkowych itd.). Osoby o wyższym poziomie tkanki tłuszczowej (20kg+ do zrzucenia) mogą szybciej tracić wagę (1.5% masy ciała na tydzień lub nawet więcej w przypadkach poważnej otyłości), tempo to uzależnione powinno być przede wszystkim od ich samopoczucia w trakcie diety.

Klkinij w powyższy obrazek i przejdź do opisu aktywności aby lepiej dobrać swój mnożnik